О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Седница УО Мреже РЦ и ЦСУ Србије

sdncmrzdbr nslСедница УО Мреже РЦ и ЦСУ Србије одржана је у четвртак 14. 07. 2022. године у Регионалном центру Смедерево по позиву новоизабраног председника Дејана Томића и то у проширеном саставу са члановима тима за организацију конференције. Главна тема Седнице била је организација сад већ традиционалне конференције за директоре образовних установа Србије у 2022. години у Врњачкој бањи у организацији Мреже регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије почетком октобра текуће године.

По питању тема и предавача коришћени су обрађени подаци из Упитника за утврђивање потреба за стручним усавршавањем директора образовних установа које је спровела Мрежа РЦ и ЦСУ. Коначан избор тема, сатнице и избор предавача биће коначан након додатних консултација са осталим члановима Скупштине Мреже који овог пута нису били присутни на Седници из оправданих разлога. Тенденција је да свака Конференција буде квалитативно све боља у смислу актуелности тема, избора предавача и одговора на дилеме тј. питања учесника.