О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма ЗУОВ-а 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Презентација Еразмус плус пројекта

rymsnvmbr nslУ петак, 28.10.2022. године, Текстилно-технолошка и пољопривредна школа „Деспот Ђурађ“ из Смедерева презентовала је свој први Еразмус+ пројекат под називом „Не баци, сачувај, рециклирај и креирај“ у великој сали Регионалног центра Смедерево. Пројекат је реализован у Солуну током јуна и јула 2022. године у трајању од 14 дана. Два наставника су водила 12 ученика образовног профила: техничар за заштиту животне средине на стручну блок наставу.

Олгица Спасић, наставник хемије, презентовала је шта су заједно са ученицима  обишли-фабрике и предузећа из области рециклаже и заштите животне средине. Присутне је упознала и са културно-историјским добрима која су посетили. По завршетку презентације, педагог школе, Марија Милошевић Несторовић, упознала је присутне са процедуром писања Еразмус+ пројеката, упутила на то како да нађу адекватну партнерску организацију, које врсте пројеката постоје и сл. Обе колегинице су упутиле подршку свима присутним да се упусте у писање пројекта и нагласиле да свим заинтересованима стоје на располагању за сву логистичку подршку за писање и реализацију пројекта.