РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма ЗУОВ-а 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

ЈАВНИ ПОЗИВ Центар за промоцију науке, март 2024
ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВА ЗА ФИНАНСИЈСКУ ПОДРШКУ ПРОЈЕКТИМА ПРОМОЦИЈЕ И ПОПУЛАРИЗАЦИЈЕ НАУКЕ У 2024. ГОДИНИ

Циљеви Јавног позива су подизање нивоа научне писмености и научнe културе кроз децентрализацију промоције и популаризације науке на територији Републике Србије; подршка разноврсним и иновативним пројектним приступима; подршка високоутицајним пројектима из области промоције науке; подршка креативним пројектима који афирмишу доступност знања у отвореном простору.

Јавни позив Центар за промоцију науке

Позив за ЈП 2024

Оглас јавни позив 2024

Упутство за попуњавање ЈП 2024

Образац пријаве Годишњег програма НК Смедерево 2024

Завршна конференција поводом два успешно реализована пројекта

zvrsnknfrncpvdm nslОрганизовањем завршне конференције у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању (26.06.2024.год.), у Смедереву су представљене анализе спроведених активности у оквиру пројеката „Корачајмо заједно“ и „Инклузивно предшколско васпитање и образовање“, које је Град Смедерево спровео у партнерству са Предшколском установом „Наша радост“ и Министарством просвете у складу са потписаним Споразумом о зајму између Републике Србије и Међународне банке за обнову и развој.

На конференцији  су о постигнутим резултатима на пројектима гогорили представници министарства просвете, смедеревске предшколске установе  и координатори поменутих пројеката.

„Локална самоуправа у Смедереву посебну пажњу посвећује најмађим генерацијама и њиховом квалитетном одрастању, јер темељ сваког друштва је образовање, а оно почиње од најраније доби, од боравка у вртићу.

Зато настојимо да унарпредимо доступност предшколских услуга за све, а посебно за децу из осетљивих друштвених група. Циљ нам је да допринесемо остваривању једнаких могућности за све, да обезбедимо подршку родитељству, али и да повећамо смештајне капацитете за боравак деце у предшколској установи. Места у новоотвореном вртићу у Радинцу су свакако допринос томе“, рекла је Алаксандра Митић чланица Градског већа задужена за ресор  просвете и културе  која се  захвалила свим партнерима и сарадницима на учешћу у успешно спроведеним пројектима.

Текст преузет са:

РЕШЕЊЕ ГРАДСКОГ ВЕЋА О ДАВАЊУ САГЛАСНОСТИ НА ЦЕНОВНИК РЦ СМЕДЕРЕВО