О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Примена информационо-комуникативних технологија у настави - ОШ "Херој Радмила Шишковић", Смедеревскa Паланкa

ikt-obrazПрва од девет планираних обука у оквиру пројекту „Подршка развоју људског капитала и истраживању – опште образовање и развој људског капитала“ (www.razvionica.edu.rs) одржана је у протекла два дана у нашем Центру. Завод за унапређивање образовања и васпитања, као један од партнера на поменутом пројекту носилац је активности у оквиру компоненте 2: Обука наставника за употребу ИКТ-а у настави. Обука има за циљ јачање компетенције наставника за примену савремених информационо-комуникационих технологија у образовно-васпитном процесу.

Пројектом је предвиђена реализација дводневних обука за 4000 наставника основних школа, гимназија и средњих стручних школа које су укључене у Пројекат (школе вежбаонице и пилот школе).
Прва полазници који су прошли обуку били су наставници и професори ОШ "Херој Радмила Шишковић" из Смедеревске Паланке, док су предавачи били Славица Гомилановић и Невена Перић.
Опширније о обукама и распореду можете погледати на сајту ЗУОВ-а.