РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма ЗУОВ-а 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

ЈАВНИ ПОЗИВ Центар за промоцију науке, март 2024
ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВА ЗА ФИНАНСИЈСКУ ПОДРШКУ ПРОЈЕКТИМА ПРОМОЦИЈЕ И ПОПУЛАРИЗАЦИЈЕ НАУКЕ У 2024. ГОДИНИ

Циљеви Јавног позива су подизање нивоа научне писмености и научнe културе кроз децентрализацију промоције и популаризације науке на територији Републике Србије; подршка разноврсним и иновативним пројектним приступима; подршка високоутицајним пројектима из области промоције науке; подршка креативним пројектима који афирмишу доступност знања у отвореном простору.

Јавни позив Центар за промоцију науке

Позив за ЈП 2024

Оглас јавни позив 2024

Упутство за попуњавање ЈП 2024

Образац пријаве Годишњег програма НК Смедерево 2024

Обука у оквиру "Недеље програмирања"

Nedelja programiranja - obuka u RCS 2Овогодишња „Недеља програмирања“ била је прилика да се што више ученика, наставника и родитеља окупи на радионицама посвећеним информатичким технологијама.

Обука је већ дала резултате, а почетак и више него обећава:

Једна такава радионица организована је данас у нашем Центру. Ученици ОШ „Бранислав Нушић“ из Смедерева и професорка Весна Сајић, организатор радионице, прошли су практичну обуку за израду блога / сајта. Ученици су сами креирали своје блогове, након чега ће се један од њих претворити у званични сајт ђачког парламента ове школе. Тренер на данашњој обуци био је Дарије Јаношевић, ИТ сарадник у Регионалном центру Смедерево.