Чланци

Семинар „Коришћење рачунара за примену ефективније наставе“

krsnjrcnrfksn nslВелико интересовање је владало за једнодневни семинар „Коришћење рачунара за примену ефективније наставе“ (кат. бр. 318) који je реализован 18. 09. 2021.год. у рачунарској учионици РЦ Смедерево. Овај семинар је био поклон Регионалног центра Смедерево просветним радницима са територије Смедерева.

Циљеви овог програма стручног усавршавања су: унапређивање знања наставника за ефикасно коришћење рачунара као подршке у изради потребне документације и квалитетнијег и потпунијег извођења наставе. Тако да су и теме овог семинара веома актуелне а и у складу са циљевима: повезивање хадрвера и подешавање софтвера, Word у школи, правилно претраживање Интернета, Power Point и Google сервиси.

Млади али веома искусни и стручни тим осмислио је и реализовао овај семинар: Ивана Новаковић, Мастер, Основна школа „Стојан Новаковић“, Шабац; Душан Којић, Мастер, Центар за стручно усавршавање Шабац; Ђорђе Шарчевић, Мастер, Основна школа „Жика Поповић“, Владимирци.