Дан девојчица и дан дечака 2013

Ученици основне школе „Бранислав Нушић“ из Смедерева су  25.04. 2013. у оквиру пројекта „Професионална оријентација на прелазу у средњу школу„ учествовали у међународној манифестацији Дан девојчица & Дан дечака.
Циљ манифестације је стварање могућности да се девојчице упознају са нетипичним женским професијама, а дечаци са нетипичним мушким професијама а која нуде велике пословне могућности и да уједно девојчице/дечаци буду инспирисани мушкарцима / женама које су постигле успех у својим професионалним каријерама.
Три групе ученик/ца 7. разреда су у пратњи чланова Тима за професионалну оријентацију имали прилику да се у радном окружењу, у реалним сусретима, упознају и распитају о областима рада и различитим занимањима.Једна група девојчица обишла је Техничку школу Смедерево и упознала се са образовним профилима машинске и електро-техничке струке, друга група  Сектор за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова, а група дечака  је била у посети привредном друштву ГМС д.о.о. специјализованом за производњу одеће за личну заштиту радника.
Очекујемо да овакве активности  оснаже ученике/це да се при одабиру школе и будућег занимања руководе личним интересовањима и способностима, али и да донесу благовремену и информисану одлуку на основу искуства.
Захваљујемо се Техничкој школи Смедерево, Сектору за ванредне ситуације и привредном друштву ГМС доо на гостопримству и помоћи у реализацији манифестације.