О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Примена блога у настави коришћењем популарног Web алата Wordpress

Практична примена семинара увек је била магнет за просветне раднике. Примена блога у настави коришћењем популарног Web алата Wordpress свакако је један од семинара где се научено, већ од сутра може применити у подизању квалитета наставе и креативну употребу савремених информационо-комуникационих технологија у настави у оквиру низа различитих предмета, не ограничавајући се само на информатику. У опуштеној али радној атмосфери, основни циљ аутора и реализатора семинара, Николе и Слађане Радивојевић, у протекла два дана, био је да оспособи професоре за креирање блога у Web алату Wordpress, да повежу садржај предмета са друштвеним мрежама и применом доступних е-ресурса у настави. Опширније о темама које су обрађиване на семинару можете видети ОВДЕ.

Иако је ово било "ватрено крштење" аутора, по питању држања семинара, по оценама и коментарима учесника закључило би се сасвим супротно. Издвојићемо нека од запажања учесника: "Веома сам импресиониран овим семинаром, који је у потпуности користан свим колегама", "Сјајни предавачи и одличан семинар. Препорука свима за похађање истог", "Семинар је успешно реализован јер су поред теоријских, презентована и практична знања", "Било је уживање радити са вама ова два дана", "Изузетно добро и детаљно припремљен и организован семинар. Врло применљив у пракси".
Семинар је подржан од стране нашег Центра и налази се у Каталогу програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2012/2013. и 2013/2014. под редним бројем 269.

Случајно или не, на сајту b92, баш у време одржавања семинара, објављен је опширан текст у вези са WordPress-ом. Комплетна чланак можете погледати на следећем ЛИНКУ.