О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запослених за вакцинацију против COVID-19

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма ЗУОВ-а 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Мрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије организује:
ШЕСТУ КОНФЕРЕНЦИЈУ МРЕЖЕ РЦ И ЦСУ СРБИЈЕ
За директоре и секретаре установа у образовању и све профиле наставника и васпитача

„ПРОФЕСИОНАЛНА ПОДРШКА РУКОВОДИОЦИМА УСТАНОВА У ОБРАЗОВАЊУ - АКТУЕЛНОСТИ У ОБРАЗОВНОМ СИСТЕМУ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ“Oдгoвoрнoст дирeктoрa у oбрaзoвнoм систeму Рeпубликe Србиje"

Стручни скуп је акредитован код ЗУОВ-а, а учесници добијају сертификат на два бода.

Конференција и сајам ће бити одржани у Врњачкој Бањи, 05-07. октобра 2022. године, у хотелу „Цептер“.

Котизација за учешће на конференцији по учеснику износи 9.600,oo РСД (радни материјал и освежење на паузама).

Приjaву зa учeшћe нa кoнфeрeнциjи мoжeтe извршити искључивo OВДE.

Рок за уплату котизације је 03. октобар 2022. године

Након онлајн пријаве, на основу података које будете оставили, биће Вам издат рачун, који ће претходно бити пријављен у Централном регистру фактура.
Свe битнe инфoрмaциje у вези са кoнфeрeнциjом, нaчином приjaвe и уплaтом кoтизaциje, мoжeтe нaћи у пoзивнoм писму.

Прeузмитe Пoзивно писмo
Прeузмитe Aгeнду

Примена блога у настави коришћењем популарног Web алата Wordpress

Практична примена семинара увек је била магнет за просветне раднике. Примена блога у настави коришћењем популарног Web алата Wordpress свакако је један од семинара где се научено, већ од сутра може применити у подизању квалитета наставе и креативну употребу савремених информационо-комуникационих технологија у настави у оквиру низа различитих предмета, не ограничавајући се само на информатику. У опуштеној али радној атмосфери, основни циљ аутора и реализатора семинара, Николе и Слађане Радивојевић, у протекла два дана, био је да оспособи професоре за креирање блога у Web алату Wordpress, да повежу садржај предмета са друштвеним мрежама и применом доступних е-ресурса у настави. Опширније о темама које су обрађиване на семинару можете видети ОВДЕ.

Иако је ово било "ватрено крштење" аутора, по питању држања семинара, по оценама и коментарима учесника закључило би се сасвим супротно. Издвојићемо нека од запажања учесника: "Веома сам импресиониран овим семинаром, који је у потпуности користан свим колегама", "Сјајни предавачи и одличан семинар. Препорука свима за похађање истог", "Семинар је успешно реализован јер су поред теоријских, презентована и практична знања", "Било је уживање радити са вама ова два дана", "Изузетно добро и детаљно припремљен и организован семинар. Врло применљив у пракси".
Семинар је подржан од стране нашег Центра и налази се у Каталогу програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2012/2013. и 2013/2014. под редним бројем 269.

Случајно или не, на сајту b92, баш у време одржавања семинара, објављен је опширан текст у вези са WordPress-ом. Комплетна чланак можете погледати на следећем ЛИНКУ.