"Математичком журком" у Научном клубу обележен Европски дан науке

evropski-dan-nauke-nksdНаш Научни клуб обележио је Европски дан науке сјајном "математичком журком". Ученици и наставници неколико смедеревских школа, али и гости из основне школе у Гају имали су прилику да искажу своју креативност у прављењу разних облика од делова танграма, да праве Платонова тела на основу мреже и помоћу разнобојних цевчица, да мере висину пирамиде помоћу Талесове теореме и да на крају направе "математичку торту". Наравно, журка не би била потпуна да није било одговарајуће музике, сокића и слаткиша, а у улози сјајног "DJ" вечерас је била Мирјана Кокерић, наставник математике у ОШ "Бранко Радичевић" и лице математике у избору Центра за промоцију науке.
Такође, вечерас су ученицима, освајачима Ознаке квалитета за Европски eTwinning пројекат Creative Math Class (Креативни час математике) додељени серфитикати поводом учешћа Смедеревских основаца у овом пројекту и Европског дана науке.