Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Друга ЦПН радионица пројекта ,,Нушић и Смедерево у очима калиграфа"

klgrf nslДруга радионица у Регионалном центру Смедерево пројекта ,,Нушић и Смедерево у очима калиграфа" одржана је у среду, 31. 10. 2018. Чак четрдесет учесника радионице усавршавало је своје калиграфске вештине вежбајући калиграфско писање перима различите ширине.

У периоду између две радионице већина учесника је вредно и предано вежбала, што је било веома видљиво на овој радионици. Неколико учесника је осмислило и свој специфичан стил писања, а код свих је био видљив велики напредак у раду.

Задатак ове радионице био је изучавање и цртање карикатуре, а за то им је била доступна и рачунарска учионица Центра.

Утисци ученика су и након ове радионице били изузетни. Задовољни и веома заинтересовани рад они очекују наредну радионицу на којој ће започети рад на плакатима.