Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Прва радионица ЦПН пројекта „Материјали – од чега је шта и зашто“

mtrjldcgzst nslЕуфорија, одушевљење, радозналост и мотивисаност малих основаца обележили су у уторак, 20. новембра у пријатном амбијенту Музеја у Смедереву прву од седам овогодишњих радионица пројекта „Материјали – од чега је шта и зашто“, чију је реализацију по други пут подржао Центар за промоцију науке. Невена Перић, професор разредне наставе, и Милан Марковић, кустос педагог Музеја у Смедереву, аутори и реализатори овог занимљивог пројекта, осмишљеног ради популаризације науке, са примарним циљем да се ученици нижих разреда основних школа упознају са врстама материјала и њиховом повезаношћу са модом, саобраћајем и становањем, угостили су другаке ОШ „Бранислав Нушић“ у Смедереву и њихову учитељицу Соњу Милетић.

Радионица „Чаробне кутије“ оставила је изузетан утисак на малишане који су пуног срца, узбуђени и радосни, уживали у тајнама магичних кутија и предмета од дрвета, пластике, стакла, метала, гуме и текстила које су оне скривале. Изазов за мале основце било је и коришћење лупе и микроскопа који су им помогли у истраживању и савладавању ове мале занимљиве научне авантуре, а гледање едукативног филма о материјалима уз сјајно дружење учесника и реализатора додатно је обогатило ово дивно истраживачко дружење у смедеревском музеју наговештавајући на најлепши начин будуће радионице пројекта.