Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

ЦПН пројекат: "Материјали - од чега је шта и зашто?" – Становање 2

stnvnj nslУ току је друга година реализације пројекта "Материјали - од чега је шта и зашто?". Радионицу о становању  реализовали су аутори пројекта Невена Перић и Милан Марковић у Музеју Смедерево 26.2.2019., са ученицима другог и трећег разреда ОШ "Иво Лола Рибар" из Скобаља. И поред изузетно хладног времена, после редовне наставе, 30 ученика је дошло са својим учитељицама Слађаном Добротом и Весном Миљковић. Учили су о врстама кућа у различитим временским епохама и о грађевинским материјалима. Правили су куће од различитих материјала: сојенице, шаторе, куће од "цигала" и куће од "леда". На крају су учесници радионице гледали видео записе о еколошким кућама које се у свету праве од отпада - рециклажом.