Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

ЦПН пројекат: "Материјали - од чега је шта и зашто?" - Саобраћај

sbrcj nslЈош једна радионица ЦПН пројекта "Материјали - од чега је шта и зашто?" успешно је реализована у Музеју у Смедереву. Данас су ученици четвртог разреда из ОШ "Димитрије Давидовић" у Смедереву, са својом учитељицом Данијелом Маричић, учили о употреби различитих материјала у саобраћају. Кроз ову причу, поред аутора пројекта учитељице Невене Перић и кустоса Милана Марковића, водио их је експерт Златко Пајић, авио инжењер и моделар бродова. У практичном делу рада направљен је велики број авиона и бродова од папира, као и осталих превозних средстава од рециклажног материјала.