ПОЗИВ за учешће у ГОДИШЊЕМ ПРОГРАМУ НАУЧНОГ КЛУБА СМЕДЕРЕВО 2021

ncnklbpzv nslНаучни клуб Смедерево, у сарадњи са Центром за промоцију науке Београд, дефинише годишњу програм - листу активности коју ће реализовати током периода од 01.09. 2021. до 01. 09. 2022. године, уз обавезно финансирање ових активности  током целе године.

Годишњи програм Научног клуба  Смедерево, финансираће се са укупним износом до 200.000,00 динара. У оквиру овог Програма, заинтересовани аутори имају прилику да  осмисле мини - пројекте (нпр: Школа/радионица физике, хемије, биологије, историје, математичке радионице, књижевне радионице, експерименталне радионице, квизове, и сл.) које би разложили на активности, тј. препоручене формате. Напомена је да један мини- пројекат може да има једну активност,  други три активности, трећи пет активности, и сл., све  у зависности за какав се формат аутор определи.

Препоручени формати, које аутори могу да користе за своје мини-пројекте:

Прва група формата:
- предавање,
- радионица (серија радионица на неку тему),
- панел дикусија или трибина.

Друга група формата:
- дечји научни камп
- курсеви и обуке на неку научну тему
- пројекција научног филма уз дискусију о научним аспектима филма
- прављење научних експоната
- научне шетње или теренски рад
- прављење и постављање инфографика на научну тему у јавном простору
- научне представе
- научни обилазак музеја
- обилазак научноистраживачке организације
- прављење или укључивање у цитизен сциенце пројекат
- научни кафе
- фестивал науке
- научни графити
- радио емисија
- тв емисија
- остали формати (квиз, научна игра…).

Како се пријавити?

1. Аутори мини-пројеката за пријаву користе Ворд форму пријаве, а која се налази на овом линку.
2. Износ финансирања сваког појединачног мини- пројекта предлаже аутор, и он се коригује у договору Научног клуба са ауторима, и у зависности од активности које су аутори предвидели.
3. Попуњена Ворд форма шаље се на имејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. најкасније до понедељка, 26. априла, 2021. године. По пријему свих мини - пројеката, Научни клуб формира предлог Годишњег програма и прослеђује га Центру за промоцију науке, ради прегледа и ревизије активности од стране програмске комисије, уз  могуће сугестије.
4. Коначни план Годишњег програма Научног клуба Смедерево, биће познат 01. јуна 2021. године.
5. Најаве одржавања будућих мини-пројеката, извештавање и правдање трошкова  биће по досадашњем принципу који важи за Kатегорију 1, Јавног позива.