"Фестивал физике" као увод у отварање "Клуба науке" у РЦС

festival fizikeДанашњи "Фестивал науке" најбољи је увод у активности будућег Клуба науке у нашем Центру. Фестивал, кога су организовали Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево и Физички факултет из Београда, донео је прилику ученицима наших основних и средњих школа да кроз експерименте и практичан рад виде и испробају све оно што су до сада само теоријски учили на часовима физике. У улози предавача нашли су се студенти Физичког факултета, којима је главни циљ био да данашње госта и своје будуће колеге што више заинтересују за науку уз помоћ експеримената.
Како смо већ најавили, наш Центар ускоро добија свој Клуб науке, за чије је отварање идеја потекла из неопходности да се грађанима приближe наука и технологија, што је предуслов за повећање научне писмености и технолошки напредак Србије у будућности.