Почетак пројекта "Математички коучинг"

Обавештавамо вас да у нашем Научном клубу са радом креће пројекат „Математички коучинг“ подржан од Центра за промоцију науке на Јавном позиву за финансијску подршку пројектима промоције и популаризације науке у 2016. години. а уз помоћ Научног клуба Смедерево и Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево.

Пројекат чини низ радионица усмерених ка развоју личности ученика, ослобађању од треме на часовима математике и постављању циљева у учењу математике.
Циљ овог пројекта је популаризација математике као науке, помоћ ученицима који се од математике плаше, оспособљавање ученика за самостално учење математике и решавање занимљивих математичких проблема. Резултати рада биће објављени на блогу „Математички коучинг“ и на сајту Регионалног центра у Смедереву.

У септембру ће бити организована прва радионица, намењена ученицима шестог разреда основне школе. Позивамо вас да са својим ученицима увеличате ово развојно дружење под називом „Шестар и шестак - Моја машта може свашта!“ ( Примењена математика за 6.разред ).
На радионицама на занимљив и практичан начин обрађујемо математичке садржаје и решавамо проблеме које ће математику учинити занимљивијом ученицима.
Добро дошли су сви ученици без обзира на математичко предзнање и оцену из математике. Циљ нам је да заједно докажемо да „Математика није баук, него наук!“.

Термин радионице „Примењена математика за 6.разред“ заказан је за уторак 27.09.2016. од 18:00 до 18:45 у Научном клубу у Регионалном центру за стручно усавршавање у Смедереву.

Мирјана Кокерић
Лиценцирани коуч и наставник математике

Пројекат: Математички коучинг

Аутор: Мирјана Кокерић

Радионица бр.1: „Шестар и шестак - Моја машта може свашта!“  (Примењена математика за 6.разред.)

Ток рада:

1. Део: Коучинг у математици. Постављање циљева у учењу. Како ученик процењује свој знање и где жели да стигне, какво знање жели да има.
  2. Део: Решавање реалног математичког проблема уз помоћ лењира и шестара. Примењена математика за 6.разред. Коришћење различитих извора знања. Игрице – мозгалице.
  3. Део: Закључак: самоевалуација стеченог знања.