Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити факсом или слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Оцена - путоказ ка напретку

Од 11.02.2023 10:00 до 11.02.2023 14:00

Категорије: Семинари

Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује реализацију семинара „Оцена - путоказ ка напретку“

(Каталошки број: 661)

11. 02. 2023. године, у 10 сати у Регионалном центру Смедерево (Горанска бб-зграда „Монопол“ 2. спрат)

Реализатори:
Невена Перић, спец.обр.технологије, ма обр.политика, ОШ „Димитрије Давидовић“ Смедерево;
Соња Милетић, професор разредне наставе, ОШ“Бранислав Нушић“;
Наташа Николић Гајић, Мастер образовних политика, ОШ „Краљ Александар I“ Пожаревац;
Владан Гајић, Пожаревачка гимназија

Област:
општа питања наставе
Компетенција коју програм развија код циљне групе:
наставник разредне наставе - компетенције наставника за поучавање и учење;
наставник предметне наставе – основна школа - компетенције наставника за поучавање и учење;
наставник предметне наставе – гимназија - компетенције наставника за поучавање и учење;
наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа - компетенције наставника за поучавање и учење;
наставник стручних предмета – средња стручна школа - компетенције наставника за поучавање и учење;
наставник у школи за образовање одраслих - компетенције наставника за поучавање и учење;
наставник изборних и факултативних програма/предмета - компетенције наставника за поучавање и учење;
стручни сарадник у школи - нису објављени стандарди компетенција

Приоритетна област:
Јачање компетенција за процењивање остварености образовног-васпитног рада и постигнућа ученика (праћење напредовања ученика, самовредновање, формативно оцењивање, вршњачко оцењивање)

Општи циљеви:
Професионално оснаживање наставника за оцењивање засновано на континуираном праћењу напредовања ученика користећи различите начине, поступке оцењивања и инструменте праћења и евалуирања.

Специфични циљеви:
Оснаживање учесника за квалитетно праћење напредовања ученика у складу са законском регулативом, циљем и принципима оцењивања. Оспособљавање учесника за анализу, креирање и примену инструмената за континуирано праћење напредовања ученика и ученичко самопроцењивање и самооцењивање. Оснаживање учесника за праћење и вредновање постигнућа ученика у складу са индивидуалним способностима примењујући утврђене критеријуме оцењивања и процењивање потреба ученика за додатном подршком у учењу.
Оснаживање учесника да примењују формативно и сумативно оцењивање користећи поступке вредновања који су у функцији даљег

Очекивани исходи обуке:
Учесници ће:
○ бити оснажени за квалитетно праћење напредовања ученика у складу са законском регулативом, циљем и принципима оцењивања;
● бити оспособљени за праћење и вредновање постигнућа ученика у складу са индивидуалним способностима примењујући утврђене критеријуме оцењивања и процењујући потребе ученика за додатном подршком у учењу;
○ бити оспособљени за анализу, самостално креирање и примену инструмената за континуирано праћење напредовања ученика и самопроцењивање и самооцењивање; бити оснажени за примењивање формативног и сумативног оцењивања користећи поступке вредновања који су у функцији даљег учења.

Теме програма:
• 1. дан
o 1. Увод
o 2. Оцењивање
o 3. Инструменти за праћење напредовања ученика у складу са индивидуалним способностима
o 4. Креирање инструмената за континуирано праћење напредовање ученика
o 5. Постављање циљева учења у складу са праћењем напредовања ученика и самопроцењивањем и самооцењива
o 6.Евалуација

Број учесника: 30
Трајање програма: 1 дан (8 бодова)

Пријава и уплата котизације: најкасније до четвртка, 09. 02. 2023. год. (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе.
КОТИЗАЦИЈА: 2.000,оо динара.
(У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови сендвича и освежења током семинара)
Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840-31276845-21
Информације на телефон: 026/619-906, 060/6831904
Контакт особа: Наташа Максовић

Пријављивање за семинар:
Образац за пријаву можете преузети са линка:
https://www.rcsmed.edu.rs/PRIJAVA_ZA_SEMINAR_U_RC_SMEDEREVO.doc и попуњен послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
ИЛИ
мејл са потребним подацима (назив семинара; име, презиме; ЈМБГ; адреса; телефон; имејл; радно место; назив школе у којој радите – уколико школа плаћа котизацију навести: назив школе, адресу школе, ПИБ/ЦРФ и имејл школе) послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

2023-02-11 10:00:00
2023-02-11 14:00:00