Четврта радионица пројекта „Основци и архивистика“ у оквиру Годишњег програма Научног клуба Смедерево 2022/2023

snvrhvsd nslУ ОШ „Доситеј Обрадовић“  у Вранову, 26.01.2023. године, одржана је четврта, последња радионица  од предвиђене четири радионице у оквиру пројекта „Основци и архивистика“. Ово је пројекат који кроз Научни клуб Смедерево, заједнички реализују ОШ „Доситеј Обрадовић“ из Вранова и Историјски архив Смедерево.

Четврта радионица је одржана у школи и том приликом  ученици су као крајњи продукт направили ППП која ће бити објављена на сајту школе и Фејсбук страници школе, као и сајту Регионалног центра Смедерево и сајту Центра за промоцију науке, Београд, и тиме доступна неограниченом броју заинтересованих лица.

Утисци ученика су позитивни и нестрпљиво очекују објављивање презентације кроз коју су формирали изложбу „Враново између два рата“.  Идеја да се у холу школе направи изложба са истом темом и грађом како би и уживо могле да се виде историјске забелешке прошлости врановских становника, биће накнадно реализована.

Изложба Враново између два рата.pptx