Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2025/2026, 2026/2027. и 2027/2028. годину

Седма Конференција о актуелностима у образовном систему Републике Србије

sdmknfrncjbrvnj nslМрежа регионалних центара и Центара за стручно усавршавање Србије, организовала је 7. Конференцију о актуелностима у образовном систему Републике Србије од 09. до 11. октобра 2023. године.

Скуп у Врњачкој Бањи окупио је велики број директора предшколских установа, основих и средњих школа и домова ученика из целе Србије а са циљем подизање нивоа њихових компетенција, кроз теме које су управо они изабрали.

Конференцију је отворила министарка просвете проф. др Славица Ђукић Дејановић као и председник Управног одбора Мреже РЦ и ЦСУ Србије, Дејан Томић, који је представио рад Мреже.

Неке од актуелних тема које су предавачи излагали су:
- Праћење и унапређивање рада запослених – доктор Зоран Костић, посебни саветник министра;
- Примена савременог менаџмента у установама образовања и васпитања – Милан Пашић, помоћник министра за предшколско и основно образовање и васпитање;
- Руковођење васпитно образовним процесом у школи – Јасмина Ђелић, начелница одељења за координацију рада школских управа;
- Обезбеђивање законитости рада установе – Јасмина Јовановић, помоћник министра просвете за инспекцијске послове;
- Развој сарадње са родитељима, Школским одбором – Марија Крнета, начелница у сектору за средње образовање.

Представнице Регионалног центра Смедерево биле су в.д. директора Љиљана
Животић Живановић и сараднице Наташа Максовић и Тијана Огњановић.

ЦЕНОВНИК УСЛУГА РЦ СМЕДЕРЕВО

РЕШЕЊЕ ГРАДСКОГ ВЕЋА О ДАВАЊУ САГЛАСНОСТИ НА ЦЕНОВНИК РЦ СМЕДЕРЕВО