Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити факсом или слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Семинар „Видим, интервенишем и посредујем у ситуацијама вршњачког насиља“

Од 11.05.2024 10:00 до 11.05.2024 18:00

Категорије: Семинари

Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује реализацију семинара: „Видим, интервенишем и посредујем у ситуацијама вршњачког насиља“ (кат.бр. 28) 11. маја 2024. године, са почетком у 10 сати у просторијама Центра (зграда „Монопол“ 2. спрат, Горанска бб, Смедерево)

Аутори:
Милева Мојић, Дипломирани педагог, „Прва основна школа“ Ваљево; Ана Ракић, Мастер психолог, ОШ „Андра Савчић“ Ваљево

Област:
васпитни рад

Компетенција коју програм развија код циљне групе:
наставник разредне наставе - компетенције наставника за подршку развоју личности детета и ученика ;
наставник предметне наставе – основна школа - компетенције наставника за подршку развоју личности детета и ученика ;
наставник предметне наставе – гимназија - компетенције наставника за подршку развоју личности детета и ученика ;
наставник стручних предмета – средња стручна школа - компетенције наставника за подршку развоју личности детета и ученика ;
наставник општеобразовних предмета – у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне) - компетенције наставника за подршку развоју личности детета и ученика ;
наставник изборних и факултативних програма/предмета - компетенције наставника за подршку развоју личности детета и ученика ;
стручни сарадник у школи - нису објављени стандарди компетенција

Приоритетна област:
Јачање васпитне улоге установе/школе у правцу развоја интеркултуралног образовања, формирања вредносних ставова неопходних за живот и рад у савременом друштву.

Циљеви:
1. Развијање вештина практичне примене за спровођење процедура у насилним ситуацијама међу вршњацима. 2. Развијање осетљивости наставника за препознавање и процену насилних ситуација. 3. Управљање и контрола конфликтне ситуације путем метода и техника посредовања. 4. Усвајање метода и техника за креирање рада са ученицима у циљу ненасилног решавања конфликта. 5. Јачање повезаности школе са ученицима, родитељима и наставницима у циљу превенције и адекватног реаговања у ситуацијама насиља.

Очекивани исходи обуке:
1. Учесници обуке могу самостално да идентификују врсту и ниво вршњачког насиља. 2. Учесници обуке познају прописане временске рокове и процедуре реаговања након пријаве насилних ситуација. 3. Учесници обуке успешно примењују методе и технике посредовања. 4. Учесници обуке умеју да израде и спроведу Индивидуални план заштите 5. Учесници обуке разумеју улогу и функцију превентивних активности.

Теме програма:
o Законски оквир
o Улога наставника и одељењског старешине у поступку заштите ученика од вршњачког насиља
o Методе и технике посредовања
o Конфликт у пракси- како до решења?
o Израда Индивидуалног плана заштите ученика
o Израда Акционог плана превентивних активности на нивоу школе

Број учесника: 30
Трајање програма: 1 дан 8 бодова
Пријава и уплата котизације: најкасније до четвртка, 09. 05.2024. год. (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе.

КОТИЗАЦИЈА:
2.000,оо динара за учеснике са територије града Смедерева;
3.000,оо динара за учеснике који нису са територије града Смедерева.
(У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови сендвича и освежења током семинара)
Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840-31276845-21 Информације на телефон: 026/619-906, 060/6831904
Контакт особа: Наташа Максовић

Пријављивање за семинар:
Образац за пријаву можете преузети са линка:
ИЛИ
мејл са потребним подацима (назив семинара; име, презиме; ЈМБГ; адреса; телефон; имејл; радно место; назив школе у којој радите – уколико школа плаћа котизацију навести: назив школе, адресу школе, ПИБ/ЦРФ и имејл школе) послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

2024-05-11 10:00:00
2024-05-11 18:00:00